گالری تصاویر
پینوندهای مهم

اخبار > دیدار و گفتگوی دبیر انجمن دوستی با سفیر کشورمان


  چاپ        ارسال به دوست

انجمن دوستی ایران و کویت

دیدار و گفتگوی دبیر انجمن دوستی با سفیر کشورمان

دبیر انجمن دوستی ایران و کویت با سفیر کشورمان دیدار و پیرامون ساز و کار گسترش همکاری های دوجانبه و فعال سازی انجمن بحث و تبادل نظر کرد.

عدنان خلیفه الراشد نایب رئیس اتحادیه روزنامه نگاران عرب و مدیر انجمن مطبوعات کویت در این نشست که با حضور نماینده فرهنگی سفارت انجام شد ضمن عرض تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان گزارشی از فعالیت های انجمن دوستی و برنامه های در دست اقدام آن به عرض سفیر کشورمان رساند.

الراشد گفت : روابط مردمی ایران و کویت ریشه در عمق تاریخ دو کشور دارد و ایرانیان در طول 3 قرن گذشته نقش سازنده ای در شکوفایی و بالندگی کشور کویت داشته اند و امروزه باید این تاریخ کهن مجدداً احیاء شود.

دبیر انجمن دوستی افزود : علی رغم شرایط سخت و ناهموار سیاسی و منطقه ای کوشیده ایم تا جزو فعال ترین انجمن های دوستی در سطح جهان عرب باشیم و امروزه با پیوستن دو عضو جوان به نام های فواز العتیبی و دکتر فهاد العنزی به جای دو عضو فقید دکتر عبدالرحمن العوضی و دکتر یعقوب الشراح سعی در جوانگرایی و استفاده از نیروهای تازه نفس داریم.

آقای محمد ایرانی ضمن قدردانی از تلاش های انجمن دوستی در طول 5 سال گذشته ابراز امیدواری کرد فعالیت فرهنگی و هنری انجمن در دوران رئیس جدید وسیع تر و گسترده تر شود زیرا بسترهای همکاری و روابط مردمی دو کشور همسایه و مسلمان با دیگر کشورهای همسایه جمهوری اسلامی قابل قیاس نیست.

سفیر کشورمان ضمن بیان اینکه ایران با اکثر کشورهای عربی انجمن دوستی پارلمانی دارد و حتی با کمیسیون فلسطین در بعضی از پارلمان های عربی همکاری دارد گفت : امیدواریم انجمن دوستی بتواند موانع موجود را برطرف کند و فضا را برای توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی فراهم نماید به ویژه اینکه کویت در دل بسیاری از مردم ایران جایگاه خاصی دارد.

آقای ایرانی از کم توجهی مطبوعات کویت به انعکاس دستاوردهای علمی ، فرهنگی و ورزشی جمهوری اسلامی انتقاد و بر اهمیت تقویت روابط رسانه ای دو کشور تاکید کرد.

وی در این دیدار ضمن اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری با انجمن دوستی جهت برگزاری نمایشگاه های هنری ، هفته فیلم و دیگر فعالیت های فرهنگی ابراز امیدواری کرد فعالیت انجمن در دوران جدید شاهد جهش بیشتری باشد. 


١٦:٠٤ - 1398/05/23    /    شماره : ٥٨٣٦٦٢    /    تعداد نمایش : ١٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران