گالری تصاویر
پینوندهای مهم

اخبار > ـ مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در حاشیه گشایش دفتر یادبود شهدای تروریسم


  چاپ        ارسال به دوست

ـ مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در حاشیه گشایش دفتر یادبود شهدای تروریسم

 علیرضا عنایتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت روز گذشته  در حاشیه مراسم امضای دفتر یادبودی که در محل سفارت به مناسبت حمله تروریستی مسلحانه در اهواز برگزار گردید،در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت : پیام تسلیت امیر کویت در همان ساعات اولیه وقوع این حادثه و نیز پیام های مشابه مسئولان عالی رتبه این کشور و محکوم کردن این عملیات تروریستی از سوی کویت و واکنش سریع آن مورد تقدیر و تشکر است و دل مردم ایران را خنک کرده است.

وی در مورد عوامل حادثه گفت: نباید در کشورها شرایط مناسب برای تروریسم، گروه های جدایی طلب یا تکفیری یا هر نوع دیگر ، فراهم گردد. به ویژه این که مجامع بین المللی نیز عملیات تروریستی اخیر اهواز را محکوم کرده اند. امید است اینگونه عملیات تروریستی در تمام جهان مهار گردد.

عنایتی همچنین افزود: جهات ذیربط در ایران تحقیقات خود را برای شناسایی عوامل این حادثه و گروه هایی که در آن دست داشته اند، ادامه می دهد. واکنش ایران پس از حمله تروریستی اهواز ،که احساسات تمام مردم ایران را جریحه دار کرد، یک امر طبیعی است. وی انسجام و همبستگی برای مبارزه با تروریسم را خواستار شد و بیان کرد : تروریسم دین، کشور ، فرقه و جغرافیا نمی شناسد و نباید به عنوان ابرازی برای رسیدن به برخی از اهداف سیاسی یا جدایی طلبانه قرار بگیرد و این امر کاملاً غیر قابل قبول است. سفیر ایران ضمن دردناک خواندن این حادثه در تشریح این که تروریسم ها به راحتی توانسته اند به محل رژه نظامی اهواز وارد شوند، گفت: این که ترویسم ها بخواهند راهی را برای انجام عملیات خود بیابند کار دشواری نیست و قبلاً نیز در بسیاری از کشورها اتفاق افتاده است و امید است در هیچ کشوری دیگر تکرار نگردد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: کسی که خود از برجام خارج شده است، دیگران را نیز برای منصرف کردن از آن دچار دردسر کرده اند. وی در پاسخ به سؤالی پیرامون پیام های تهدید آمیز علیه برخی طرف ها در سخنان دکتر روحانی رئیس جمهور در سازمان ملل متحد اظهار داشت: ایران همواره تأکید دارد دوران امپراتوری تمام شده است و هیچگاه نیز به دنبال هیمنه نمی باشد. ایران شراکت منطقه ای ، کار، ارتباط میان مردم منطقه و تمام کشورها را ضامن ثبات منطقه می داند. دکتر روحانی در سخنان خود در سازمان ملل متحد اظهار داشته است تمام پرونده های باز منطقه از طریق راهبرد دیپلماتیک و گفت و گو قابل حل است و رویکرد افراطی چه در داخل منطقه یا خارج آن هیچگونه نتیجه ای نخواهد داشت.

عنایتی همچنین در مورد تهدیدهای مسئولان امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: لحن شدید و خصمانه علیه ایران از آن سوی اقیانوس اطلس و نه از سوی طرف های دیگر صورت می گیرد و این اظهارات به سود منطقه نمی باشد، بلکه آن را تحت فشار قرار خواهد داد. این اظهارات علیه ایران محدود نمی شود و برای برهم زدن اوراق و ایجاد بی ثباتی، کل منطقه را شامل می گردد. منطقه برای غلبه براین چالش ها به آرامش و همبستگی نیاز دارد. ایران از هرگونه اقدامی که به انسجام، صلح و شکوفائی در منطقه منجر می شود، هرچند کم، استقبال می کند .


١٣:٥١ - 1397/07/05    /    شماره : ٥٣٧٢٨٤    /    تعداد نمایش : ١٧٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران