گالری تصاویر
پینوندهای مهم

اخبار > دفتر یادبود سانحه نفتکش «سانچی» در سفارت ایران در کویت


  چاپ        ارسال به دوست

حسن زرنگار: نمی توان اینگونه حوادث را پیش بینی و از وقوع آنها جلوگیری کرد.

دفتر یادبود سانحه نفتکش «سانچی» در سفارت ایران در کویت

جراید کویت در روز جمعه مورخ 29 دی ماه 1396 با درج یک خبر به همراه تصاویر در صفحات اخبار داخلی ، به گشودن دفتر یادبود در ساختمان سفارت به مناسبت سانحه نفتکش «سانچی» پرداخته و نوشته اند: در پی سانحه آتش سوزی نفتکش سانچی در سواحل شرقی چین که موجب درگذشت 32 تن از خدمه و پرسنل زحمت کش آن شد، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت دفتر یادبودی را برای امضا گشود. دهها تن از روسای نمایندگی های دیپلماتیک و جمعی از شهروندان و شخصیت های کویتی ضمن حضوسر و عرض تسلیت از وقوع این حادثه دلخراش ، دفتر یادبود را امضاء کردند.

حسن زرنگار کاردار موقت سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر از حضور شرکت کنندگان و ابراز همدردی و تسلیت به خانواده جان باختگان این حادثه دردناک ، به تلاش ایران و چین و دخالت طرف ژاپنی برای سیطره بر آتش سوزی اشاره کرد و نسبت به عدم تکرار اینگونه حوادث اعم از زمینی، دریایی و هوایی در آینده ابراز امیدواری کرد.

وی اضافه کرد: حادثه مزبور در نتیجه وقوع یک انفجار و آتش سوزی صورت گرفته است و عوامل سیاسی یا اقتصادی در آن دخیل نبوده اند. کاردار موقت سفارت طی اظهارات مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: انفجار در نتیجه برخورد با یک کشتی چینی صورت گرفت که به آتش سوزی کامل نفتکش منجر شد . دستگاه های ذیربط چین برای کنترل و خاموش کردن آتش تلاش کامل مبذول نمود اما شدت آتش سوزی و دمای 1000 درجه سانتیگراد مانع از موفقیت این تلاش ها گردید. وی در مورد اینکه آیا نفتکش مجهز به استاندارهای جهانی بوده است اظهار داشت: تمامی کشتی های بین المللی که مسافت های طولانی را می پیمایند بایستی استاندارهای بین المللی را مراعات کنند کما اینکه کشتی ساخت کره جنوبی که در سال 2008 دچار انفجار شد از تمامی این استاندارها برخوردار بود بنابراین نمی توان اینگونه حوادث را پیش بینی و از وقوع آنها جلوگیری کرد. کاردار سفارت ایران ضمن تشکر از حضور شرکت کنندگان برای ابراز همدردی و تسلیت، آن را صرفاً یک مساله انسانی به دور از مسائل سیاسی و یا اقتصادی دانست .

 


١٥:٣٥ - 1396/11/01    /    شماره : ٤٩٦٨٥١    /    تعداد نمایش : ٢٦٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران