گالری تصاویر
پینوندهای مهم

اخبار > کفت و گوی سفیر جمهوری اسلامی ایران با خبرنگاران در حاشیه مراسم روز ملی لبنان


  چاپ        ارسال به دوست

گفتگو با سفیر

کفت و گوی سفیر جمهوری اسلامی ایران با خبرنگاران در حاشیه مراسم روز ملی لبنان

علیرضا عنایتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در حاشیه مراسم روز ملی لبنان در گفت و گو با خبرنگاران پیرامون شرایط منطقه ای اظهار داشت:

این امر به دیدگاه و نگرش بستگی دارد، چنانچه براساس خیر،خوبی، امید و همکاری میان کشورهای اسلامی و منطقه باشد، نتایج خوب و مثبت به دنبال خواهد داشت، اگر براساس گفت و گو برای حل مشکلات و اختلافات یا همدردی و یاری یکدیگر باشد، ، یا حداقل در حد خوش بینی نسبت به آنچه در منطقه روی می دهدمطمئناً نتیجه بخش خواهد بود. چنانکه ما همواره به خیر و محبت خوش بین می باشیم و از اندیشمندان و خردمندان جهان اسلام می خواهیم تمام توان، تلاش و سرمایه های منطقه سرشار از منابع و ثروت مان را در این زمینه بکار بگیرند. اما دیدگاه دیگری نیز وجود دارد که بر اساس جنگ وکشتار و هیاهو کردن است .

وی افزود: چنانچه دیدگاه ما به جای جنگ و کشتار، مبتنی بر گفت و گو و همکاری باشد، یقیناً نتیجه بخش خواهد بود. ما در دهه های گذشته عدم همکاری را تجربه کرده ایم و هم اکنون می گوئیم بد نیست بار دیگر همکاری فیما بین را تجربه کنیم.

روزی خواهد رسید که کشورهای اسلامی برای صلح و دوستی ائتلاف کنند. سفیر جمهوری اسلامی ایران در خصوص وجود میانجگیری میان تهران و ریاض گفت: چنین چیزی وجود ندارد و ما همواره گفته ایم گفت و گو بهترین راه برای همکاری میان کشورهای اسلامی می باشد و هیچ جایگزین دیگری ندارد. ایران در گذشته نیز از هرگونه اقدام در این زمینه استقبال کرده است و هنوز نیز جای امید می باشد.

وی افزود: تروریسم میکروب پلیدی در منطقه ما است که به شکل وحشتناک از سوی کسانی که خواهان عدم رشد و توسعه برای کشورهای ما هستند رشد کرده، لذا باید تمام تلاش ها را برای مبارزه جدی با این پدیده جهانی و ریشه کنی آن متمرکز کنیم.

سفیر کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران نه جزو ائتلاف های شصت گانه و نه چهل گانه بوده و در هیچ یک از محورهای آنان شرکت نداشته است، اما به تعهدات خود برای مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه صادقانه عمل کرده و با درخواست آن کشورها از آنان حمایت میدانی کرده است. تروریسم ابزاری سیاسی برای تغییر نمی باشد و هرگونه اقدام غیرجدی برای مبارزه با آن بی فایده است.


٠٩:٢٨ - 1396/09/08    /    شماره : ٤٨٨٤٧٦    /    تعداد نمایش : ٥٦٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران