گالری تصاویر
پینوندهای مهم

اخبار > مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت


  چاپ        ارسال به دوست

محکوم نمودن حوادث تروریستی تهران

مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت

علیرضا عنایتی سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز  در این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران ضمن ابراز تسلیت و همدردی با خانواده های قربانیان این دو حادثه اظهار داشت: متأسفانه این جنایت هولناک و اقدامات بزدلانه 17 شهید و 60 زخمی برجای گذاشته است . امیدواریم اینگونه جنایت های وحشتناک در هیچ جای جهان اتفاق نیفتد. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه گذشته تاکنون هیچ گاه از تیررس اینگونه عملیات تروریستی به دور نبوده است. ما  همانگونه که در گذشته گفته ایم هم اکنون نیز اعلام می کنیم تروریسم زمان، مکان ، دین و سرزمین نمی شناسد، برای هیچ دین و کشوری تفاوت قائل نمی باشد و تمام کشورها را هدف قرار می دهد. لذا مبارزه با تروریسم به همگرایی و تلاش بی وقفه و گسترده تمام کشورها نیاز دارد و یک امر انتخابی و گزینشی نمی باشد. سفیر کشورمان همچنین خواستار مبارزه فکری و خشکاندن منابع مالی تروریسم شد و خاطر نشان نمود: مبارزه با تروریسم تنها به اقدامات نظامی و میدانی محدود نمی شود و همانگونه که اقدامات تروریستی حد و مرز نمی شناسد، مبارزات ما نیز باید جامع و نامحدود باشد.
عنایتی در پاسخ به سؤال برخی خبرنگاران مبنی بر شک و تردید برخی افراد مبنی بر دشواری دستیابی به مرقد(مطهر) امام خمینی(ره) با توجه به حراست شدید و وجود دوربین های مدار بسته در محیط اطراف بیان کرد: با توجه به وقوع قربانیان بی گناه در این عملیات تروریستی، هیچگونه جای شک و شبهه نیست. البته تروریست ها نتوانسته بودند به داخل ضریح (مطهر)راه یابند و این عملیات در بیرون از مرقد اتفاق افتاده است. چنانکه پس از این دو حادثه، کشور به حالت آماده باش درآمده و میزان آمادگی  خود را افزایش داده  و تمام اماکن احتمالی حضور گروه های تروریستی مورد بازرسی های گسترده قرار گرفته است.  
سفیر جمهوی اسلامی ایران به محکومیت این حادثه تروریستی در سطح بین المللی اشاره کرد و از تمام کسانی که با دولت، ملت و خانواده های قربانیان این دو حادثه ابراز همدردی نموده اند،  تشکر و قدردانی نمود و گفت: هیچ کس از تروریسم ترسو حمایت نمی کند. وی همچنین اتهام ایران به حمایت از تروریسم را عاری از صحت دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تا کنون همواره از سوی گروه های تروریسم مورد هدف قرار گرفته است. رئیس جمهور ، نخست وزیر، رئیس دستگاه قضائی اسبق و نزدیک به ده هزار نفر از مردم ایران همگی از قربانیان حوادث تروریستی این کشور می باشند. لذا شرم آور است که کسی ما را به حمایت از تروریسم متهم نماید. ایران با قاطعیت هرچه تمام با افراط گری مبارزه می کند و خواهان  همکاری و همیاری جامعه بین المللی برای مبارزه با تفکرات افراطی و فراهم نمودن حمایت های لازم برای خشکاندن منابع آن است.


١٢:٥٤ - 1396/03/23    /    شماره : ٤٦٠٠٨٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران