گالری تصاویر
پینوندهای مهم

پیام سفیر

بسمه تعالي

بحول و قوه الهي، با عزمي راسخ و نگاهي پراميد به افق هاي روشن در روابط جمهوري اسلامي ايران و دولت دوست کويت، به عنوان سفير جمهوري اسلامي در اين کشور کار خود را آغاز کرده ام. بدون ترديد مسئوليتي بزرگ در تعميق و تحکيم روابط کشورم با کويت برعهده خواهم داشت. آنچه پيشينيان من در طول تاريخ روابط دو کشور پي گرفتند، ستودني است. بنابراين مسيري را که بعضاً از ابتدا پايه ريزي کردند، ساختند و به پيش بردند ادامه خواهم داد و براي دستيابي به نتايج مورد نظر که خير دو دولت و دو ملّت ايران و کويت در آن باشد از همراهي همکاران تلاشگرم بهره خواهم برد. البته سعي خواهم داشت با توکّل برعنايات حضرت باري، برآنچه بوده است بيفزايم و در نهايت، راه را براي آيندگان بعد از خود هموار کنم.
بي ترديد برداشتن گام هاي عملي و مؤثّر در راستاي اهداف و منافع ملّي دو کشور همسايه و دوست يک ضرورت است. تقويت روابط با همسايگان و دول جوار در اولويت است وهمواره مورد اهتمام و تأکيد مسئولين کشور از جمله مقام معظم رهبري، جناب دکتر روحاني رئيس جمهور و جناب دکتر ظريف وزير و سکاندار سياست خارجي جمهوري اسلامي بوده است.
پيشرفت مثبت در روابط هم جواري نياز به ملزوماتي دارد که در رأس آن اراده مشترک دو طرف، راهبرد هدفمند و جامع، و رويکردي مسئوليت پذير قرار دارد. با اين نگاه اميد آن دارم نويد بخش گسترش روابط رسمي همراه با مراودات دوستانه بين دو کشور در تمام زمينه ها باشم.
روابط ايران و کويت در تاريخ و جغرافيا نمايان است. تاريخي که  از روابط ريشه دار ومستمر مردمان دو کشور حکايت دارد و همواره طي ادوار گذشته موجبات پايه ريزي مناسبات حسنه ي تجاري، مبادلات مردمي و علائق فرهنگي بين ايران و کويت بوده است.
من و همکارانم به عنوان نمايندگان نظام اسلامي، اولويت و اهتمام خود را توجه به مشکلات هم وطنان گرانمايه که داراي وزني در اين کشور هستند معطوف داشته و در اين راه از هيچ تلاشي دريغ نخواهيم داشت.
براي رسيدن به اهداف اشاره شده، همواره منتظر دريافت نظرات و پيشنهادات هم وطنان عزيزم خواهم بود.

محمد ايراني - سفير
 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران