گالری تصاویر
پینوندهای مهم

پیام سفیر

با كمال خوشوقتي مايلم  با ورود به كشور كويت به عنوان سفير جمهوري اسلامي ايران، گرم ترين سلام هاي خود را حضور مردم شريف ايران و به ويژه هموطنان گرانقدر مقيم كويت تقديم نموده و آمادگي خود و همكارانم را براي ارائه بهترين خدمات به هم ميهنان ايراني و برادران كويتي اعلام نمايم .

خوشبختانه با تدوين سياست هاي دولت تدبير و اميد جناب آقاي دكتر روحاني رياست محترم جمهوري اسلامي، فضاي نويني در تعاملات و سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران پديدار گشته و مـا را نسبت به توسعـه روابـط با همسايگـان و به خصـوص برادران مان در كويت رهنمـون مـي سازد.

توجه ويژه جناب آقاي دكتر  روحاني به روابط با كويت در دعوت از عالي جناب شيخ صباح الاحمد الجابر الصباح امير محترم دولت كويت و پذيرش اين دعوت از سوي ايشان براي سفر به تهـران، نويد بخش گسترش دوستي ها و مراودات دو كشور در تمام زمينه ها است.

تحولات منطقه اي و بين المللي از يك سو و تمايل و خواست دو كشور از سوي ديگر امكان    برداشتن گام هاي عملي و مؤثر در تأمين منافع دو كشور را فراهم نموده است. اين مهم جز با همياري، كمك و مساعدت همه خيرانديشان و دوستداران ايران و كويت ممكن نخواهد شد، لذا در آغازين روزهاي مأموريتم دست همه شما علاقه مندان ايران و كويت را در كمك به توسعه روابط و نزديكي بيشتر دو كشور به گرمي مي فشارم.

كويت در توليد ادبيات،فرهنگ، كمك هاي بشردوستانه،ديپلماسي مثبت و تنش زدا، ايجاد نهادها و زير ساخت هاي دمكراتيك مانند مجلس، قانون اساسي و دادگاه قانون اساسي گام هاي مؤثربرداشته است، اين موضوع مي تواند به تقويت مشاركت نهادينه و مردمي در منطقه كمك مؤثري نمايد.

هم زماني آغاز مأموريتم در كويت با ديدار عاليجناب امير از تهران و رويكرد هم گرايانه سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران را به فال نيك گرفته منتظر دريافت نظرات شما هم ميهنان عزيز و دوستان كويتي از طريق نامه،ايميل و يا ديدار حضوري در محل سفارت هستم.

عليرضا عنايتي – سفير جمهوري اسلامي ايران

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران