گالری تصاویر
پینوندهای مهم

گردشگری

راهنمای سفر به کویت و بازدید از دیدنی های این کشورنام گذاری کویت

منشأ این نام گذاری مخفف کلمه “کوت” به معنی دژ و قلعه است، که در قرن ۱۷ میلادی در نزدیکی ساحل بنا شده است. کشورکویت به دلیل داشتن موقعیت های تفریحی و تاریخی از کشورهای دارای قطب گردشگری محسوب می شود.

مناطق دیدنی و گردشگری کویت

·         مسجد جامع (کبیر)

·         موزه هنرهای اسلامی طارق رجب

·         موزه ملی کویت

·         برج های کویت

·         برج آزادی

·         کلوپ‌های دریا

·         موزه دانش و تاریخ طبیعی

·         خانه ال بدر

·         یادگار آزادی

·         اونيوز مال

·         پارک شهيد

·         مركز فرهنگي و خانه اپرا جابر الاحمد

·         مركز فرهنگي و موزه عبدالله السالم

·         بازار المباركيه

·         خانه سدو

·         آثار باستاني جزيره فيلكا

·         قصر الحمراء

·         پارک شهرداری

مسجد جامع کویت

 

مسجد الدوله کبیر” یا همان مسجد جامع توسط دکتر “محمد مکی” از مکانهای دیدنی کویت به شیوه قوم اندلسی ها طراحی وساخته شد، این مسجد با مساحتی در حدود ۴۵,۰۰۰متر مربع، بزرگترین مسجد  کشور می باشد و حدود 5000 نفر ظرفیت دارد. روی گنبد بزرگ مسجد، اسما حسنی یعنی 99 نام اعظم خداوند خطاطی شده است.ساخت این مسجد در سال ۱۹۷۹شروع و ۱۹۸۶پایان یافت که هزینه ساخت مسجد درآن زمان ۱۴میلیون دینار کویتی اعلام شد. این مسجد در نزدیکی ساحل دریا ساخته شده است.

موزه هنرهای اسلامی طارق رجب

 

موزه طارق رجب برای هنر های اسلامی دارای مجموعه ای کمیاب و نادر از صحیفه ها، نسخ خطی عربی و ابزار آلات هنر های اسلامی مثل؛ کوزه های سفالی، آلات موسیقی، وسایل دوره قدیم اسلام وهمچنین جواهرات نقره و طلایی و لباس های قدیمی مربوط به دوره تمدن اسلامی است. در این موزه نسخه ای از قرآن کریم مربوط به قرن چهارم هجری نوشته شده با خط کوفینگه داری میشود. این موزه سال  ۱۹۸۰و در منطقه جابریه کویت افتتاح شد.

موزه ملی کویت

 

موزه ملی کویت نمایانگر تاریخ کویت است. این موزه توسط یک معمار مشهور فرانسوی طراحی شده است تا نمایانگر سنت ها و آداب و رسوم کویت باشد. موزه از پنج ساختمان در یک باغ تشکیل شده که نمایانگر باغ های سنتی عربی است

مجسمه ها، آثار باستانی، نمونه یک خانه کویتی قبل از هجوم مدرنیته، عکس هایی تاریخی و تاریخچه ای از خاندان سلطنتی صباح بخش هایی از این موزه هستند. موزه در نزدیکی کاخ سیف و ساختمان پارلمان در خیابان خلیج در شهر کویت قرار گرفته و بازدید از آن رایگان است. درب های موزه بجز روزهای یکشنبه برای بازدید عموم گشوده می شود.

برج های کویت

 

برج های کویت از مهمترین و مشهور ترین جاذبه های این کشور به حساب می آیند، این برج ها سمبل تمدن و آغاز دوره جدید معماری واقتصادی کویت به شمار میروند. موقعیت برج های کویت در دروازه شمالی خلیج های فارس قرار دارد، و ایده ساختنآن ها به شیخ جابر احمد صباح باز می گردد.

برج‌های کویت به عربی أبراج الكويت و به  انگلیسی   Kuwait Towersنامیده می شوند ، به سه برج بلند و باریک در شهر کویت گفته می‌شود  که در کنار خلیج فارس قرار گرفته‌اند. این برج‌ها در تاریخ ۲۶ فوریه ۱۹۷۷ به طور رسمی افتتاح شدند.

ارتفاع برج اصلی ۱۸۷ متر حامل دو بخش کروی شکل است که در نیمهٔ پایین آن یک مخزن آب با ۴۵۰۰ متر مکعب گنجایش و در نیمهٔ بالای آن یک رستوران با ظرفیت ۹۰ نفر، یک کافی‌شاپ، یک سالن و سالن پذیرایی است. برج اصلی از ۱ مارس ۱۹۷۹ به روی عموم مردم باز است.

ارتفاع دومین برج ۱۴۷ متر است که یک برج آب است.

در برج سوم تجهیزات کنترل برق و روشن کردن دو برج بزرگتر وجود دارد. برج‌های کویت توسط یک معمار دانمارکی به نام مالین بیورن طراحی شده است.

برج مخابراتی کویت

 

برج مخابراتی کویت که با نام برج تحریر نیز شناخته می‌شود برجی است که در شهر کویت، پایتخت این کشور کویت قرار دارد. این برج ۳۷۲مترارتفاع دارد و دومین سازه بلند این کشور است.

 

 

کاخ سیف

کاخ سیف به عنوان خانه خانواده سلطنتی جاذبه شگفت انگیزی برای گردشگران است. کاخ سیف یک نمایش فوق العاده از معماری اسلامی است که  آن کاشی کاری منحصر به فرد خود را دارد.  بهترین ویژگی برج ساعت آن است که توسط کاشی های آبی  ساخته شده است و سقف ها از طلای خالص پوشیده شده است. اگر چه کاخ سیف فقط به عنوان دادگاه در رویدادهای خاص و جشن ها استفاده می شود، اما هزاران نفر از بازدیدکنندگان به قصر سیف می روند تا جلوه های این ساختمان را ببینند.

 

جزیره سبز

این جزیره یک جزیره مصنوعی است که مکانی برای تفریح و استراحت است. شن ها، صخره ها، نهال ها و بوته های این جزیره از خارج از خاک کویت تامین شده است. یک استخر عمیق و وسیع، سالن آمفی تئاتر، برج توریستی که نمای کلی از جزیره را در برمی گیرد و چند قلعه کوچک از جاذبه های جزیره است

پیست اسکی بازی در کویت

 

این پیست بی همتا در کشور های عربی وهمچنین منطقه خاورمیانه در سال ۱۹۸۰در منطقه “کمربند سبز” که برای صحرا زدایی ایجاد شده شروع به کار کرد. مساحتی حدود ۸,۳۹۸  متر مربع که ۱۸۰۰متر از آن را پیست یخی برای اسکی بازی به خوداختصاص داده، این مجتمع دارای بیش از ۱۶۰۰صندلی برای تماشاچیان است. در این مکان کنسرت های موسیقی و برنامه های کودک و همچنین نشست های مربوط به شخصیت های بلند پایه صورت می گیرد. روزهای سه شنبه فقط مختص بازدید و استفاده خانم هاست.

 

 

 

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران